Kazimiero Semenavičiaus paminklas

Kazimieras Semenavičius (1600 – 1651) – kariškis ir raketų mokslo pradininkas gimė Žemaitijos neturtingų smulkiųjų bajorų šeimoje. Nepaisant jo didžiulio indėlio į karybos mokslą, mūsų žinios apie K. Semenavičių išlieka miglotos.

Žinoma, jog K. Semenavičius dalyvavo kare su Rusija (1633-1634 m.), o 1644 m. – su totoriais. 1645 m. valdovas Vladislovas Vaza išsiuntė K. Semenavičių gilinti savo žinių į Olandiją. 1647 m. jam grįžus buvo paskirtas artilerijos inžinieriumi, o vėliau ir artilerijos vyriausiojo vado pavaduotoju.

Paskutiniai K. Semenavičiaus gyvenimo metai buvo itin produktyvūs. Panašu, kad 1651 m. jis pabaigė Vilniaus jėzuitų akademiją, kurioje studijavo matematiką, mechaniką, pneumatiką, optiką, fiziką, chemiją, civilinę ir karo architektūrą, kitus mokslus. Tuo tarpu 1650 m. Amsterdame išleido jį išgarsinusį „Artis magne artilleriae“ veikalą.

Garsiąjame veikale ne viskas buvo skirta karybai. Vienas skyrius buvo skirtas dangų skrodžiantiems fejerverkams. Apie tai galite daugiau sužinoti paspaudę šią nuorodą.
Adresas: Dariaus ir Girėno g. 21