Vilijos vartai

XVI a. pradžioje, vis dažnėjant totorių antpuoliams ir vis blogėjant santykiams su Maskvos kunigaikštyste, 1503 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras Jogailaitis įsakė Vilniaus miestiečiams pradėti statyti miestą apjuosiančią sieną. Miesto sienos statybos buvo baigtos 1522 m. Iš pradžių buvo nurodyta įrengti penkerius vartus, tačiau XVII a. viduryje jų jau buvo dešimt.

Vilijos (arba Vilniaus) vartus buvo nurodyta įrengti dar 1503 m. privilegijoje, tačiau jie pirmą kartą paminėti XVI a. viduryje. Jie stovėjo dabartinių Benediktinų ir Vilniaus gatvių sankirtoje. Vartai buvo su nuleidžiamomis grotomis, turėjo šaudymo angas. Pagrindinė vartų puošmena buvo Švč. Mergelės Marijos paveikslas, kuris 1802 m., nugriovus vartus, perkeltas į Subačiaus g. vaikų namų koplyčią.

Nakties metu visi miesto vartai buvo uždaromi, taip siekiant apsaugoti Vilniaus miestiečius nuo už vartų tykančių pavojų. Nepaisant to, nakties metu pavojų netrūko ir pačiame Vilniuje. Daugiau apie naktinį senojo Vilniaus gyvenimą galite sužinoti paspaudę šią nuorodą.

Adresas: Vilniaus g. 37