Rūdninkų vartai

XVI a. pradžioje, vis dažnėjant totorių antpuoliams ir vis blogėjant santykiams su Maskvos kunigaikštyste, 1503 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras Jogailaitis įsakė Vilniaus miestiečiams pradėti statyti miestą apjuosiančią sieną. Miesto sienos statybos buvo baigtos 1522 m. Iš pradžių buvo nurodyta įrengti penkerius vartus, tačiau XVII a. viduryje jų jau buvo dešimt.

Mūriniai Rūdninkų vartai pastatyti apie 1522 m. Pirmą kartą paminėti XVI a. viduryje. Už Rūdninkų vartų driekėsi pagrindinis kelias į Gardiną bei tolyn į Lenkiją. Rūdninkų vartai buvo itin gerai pritaikyti gynybai. Jie susidarė iš vartų ir priešvarčių. Priešvarčiai atliko „gynybinio maišo“ funkciją, smarkiai išsikišęs dviejų aukštų korpusas turėjo šaudymo angas, per kurias buvo galima šaudyti į priešą. Rūdninkų vartai nugriauti 1800 m.

Nakties metu visi miesto vartai buvo uždaromi, taip siekiant apsaugoti Vilniaus miestiečius nuo už vartų tykančių pavojų. Nepaisant to, nakties metu pavojų netrūko ir pačiame Vilniuje. Daugiau apie naktinį senojo Vilniaus gyvenimą galite sužinoti paspaudę šią nuorodą.

Adresas: Pylimo g. 46