Grafomano Vincento Ignaco Marevičiaus namo vieta
Vincentas Ignacas Marevičius (1755-1822) – buvo labai produktyvus, bet menkai amžininkų vertintas ir net išjuoktas literatas. Jo gyvenimas, kurį jis pats nuoširdžiai aprašė, atrodė lyg nesėkmių virtinė. Neturtingas bajoras, nuolat ieškojęs galingųjų paramos ir troškęs „sklypelio žemės“, svajojo apie šeimą ir net buvo sukūręs šeimyninio gyvenimo projektą, tačiau mylimosios jį vis atstumdavo.
1791 m. pradžioje Marevičiaus literatūrinė veikla pagaliau subrandino apčiuopiamų vaisių: dedikavęs vieną veikalą Vilniaus kaštelionui Motiejui Radvilai, jis sulaukė finansinės paramos ir už Radvilos pinigus nusipirko namelį bei žemės prie Lukiškių – Pakalnės gatvėje.
Praėjus kiek daugiau nei metams, 1792 m. gegužės 3 d., savo valdas Marevičius įspūdingai papuošė Konstitucijos priėmimo metinėms: suformavo kalvelę, valdovo garbei pavadintą „Stanislovo kalnu“, o ant jos pastatė dekoracijas, kurios simbolizavo Konstitucijos įtvirtintą visuomenės sąrangą ir luomų vienybę.
Vos po kelių savaičių, veržiantis rusų kariuomenei, rašytojas ir namą, ir sklypą paaukojo Respublikos kariuomenės reikmėms. Negana to, valstybės gynybai skyrė 269 auksinus grynaisiais, knygų už 2000 auksinų ir įsipareigojo pristatyti savanorį su ginkluote, žirgu ir husarišku munduru.
Artimiau su Vincento Ignaco Marevičiaus gyvenimu galite susipažinti paspaudę šią nuorodą.