Evangelikų reformatų bažnyčios vieta

Ganėtinai anksti – XVI a. ketvirtajame dešimtmetyje – Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę pasiekusi Vakarų Europoje užgimusi reformacijos banga atnešė didelių ir ne visuomet teigiamų pokyčių.LDK nuo pat reformacijos pradžios skirtingų konfesijų atstovai kovojo tarpusavyje, būta rimtų susidūrimų. Jie to meto šaltiniuose vadinami „tumultais“, „turbacijomis“ ir kitaip.

1599 m. Velykos Vilniuje buvo paženklintos krauju. 1579 m. Vilniaus evangelikai reformatai šiaurrytinėje miesto dalyje (dab. A. Volano g.), netoli Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių, įsteigė savo maldos namus. Protestantai per Velykas Vilniaus Šv. Stanislovo bažnyčioje uždarė mišias ten aukojusį Žemaitijos vyskupą Merkelį Giedraitį ir daug kitų katalikų. Kilo sąmyšis, peraugęs į muštynes. Į neramumus įsitraukė vilniečiai. Buvo užpulta evangelikų reformatų bažnyčia, ją bandyta sudeginti. Per riaušes neišvengta aukų: žuvo mažiausiai vienas protestantas, daug žmonių sužeista, vienam studentui peršauta koja.

Šioje vietoje evangelikų reformatų bažnyčia veikė iki 1639 m. Nuo 1640 m. jų bažnyčia buvo iškelta už miesto sienos, dabartinėje Pylimo g.

Plačiau apie 1599 m. kilusį tumultą Vilniuje galite sužinoti paspaudę šią nuorodą.
Adresas: A. Volano g. 2